Nurgül Haseki
TED İstanbul Koleji Vakfı
Mütevelli Heyeti ve Yönetim Kurulu Başkanı

TED İstanbul Koleji Vakfı olarak bizler, bundan doksan altı yıl önce ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün direktifleriyle kurulmuş olan Türk Eğitim Derneği’nin, cumhuriyetimizin değerleri ve ilkelerinin ışığında belirlediği vizyonu ve misyonunu üstlenerek yetişmiş, bu değerleri ve ruhu gelecek nesillere aktarma sorumluluğunu hissetmiş TED Ankara Koleji mezunu kurucularımızın önderliğinde, yine büyük çoğunluğu TED’ li olan mütevellilerimizle 1997 yılında eğitim alanında faaliyette bulunmak üzere İstanbul’da yola çıktık.

Yirmi altı yılı geride bıraktığımız bugün, 1998 yılında kurulmuş olan eğitim kurumlarımızın değerli yöneticileri, öğretmenlerimiz, çalışanlarımız, velilerimiz, öğrencilerimiz ve bini aşkın mezunumuzla bu yolda elde ettiğimiz başarılarla hayallerimizin gerçekleştiğini görmekten dolayı gururlu ve mutluyuz.

Görevimizin öncelikle kendisine, yaşadığı topluma, tüm dünyaya ve insanlığa değer katan mutlu bireyler yetişmesine katkı sağlayacak bir eğitim hizmeti vermek olduğunun bilincindeyiz.

Öğrencilerimizin bütünsellik içerisinde, evrensel ve etik değerler çerçevesinde, bireysel özellikleri ve farklılıkları gözetilerek öğrenim gördükleri, öz değerlerinin farkına vardıkları, yaratıcı, yenilikçi ve girişimci yönlerinin desteklendiği bir anlayışla eğitim almalarına özen gösteriyor, çağın ruhu ve dinamikleriyle uyumlu akademik, sosyal, duygusal ve fiziksel gelişimlerinin sağlanmasının önemine inanıyoruz.

Bu inançla hedeflerimiz doğrultusunda her geçen gün daha iyi ve daha doğruya ulaşmak üzere çalışmalarımıza devam etmekteyiz.