2022-2023 öğretim yılında da öğrencilerimiz okulumuzda açılan AP programını seçerek hem uluslararası bir programın derslerine ve sınavlarına katılıp farklı bakış açıları edinme hem de aldıkları sınav sonuçları ile yurtdışı üniversitelere baş başvuru sürecinde avantaj elde etme imkanına ulaştılar. 10. Ve 11.sınıf seviyesinde 19 farklı dersten toplam 210 AP sınavına katılan 101 öğrencimiz ortalamada %64 oranında başarı elde etti.

2023 yılı AP sınavları sonucunda öğrencilerimiz aşağıda belirtilen başarı belgelerini ve sertifikalarını almaya hak kazanmıştır.

AP SEMINAR & RESEARCH CERTIFICATE             14 ÖĞRENCİ

AP SCHOLAR WITH DISTINCTION                         11 ÖĞRENCİ

AP SCHOLAR WITH HONOR                                    6 ÖĞRENCİ

AP SCHOLAR                                                           11 ÖĞRENCİ

AP CAPSTONE DİPLOMASINDA BÜYÜK BAŞARI

3 yıl önce Türkiye’de ilk defa AP Capstone Diploma Programını başlatan TED Istanbul Koleji’nde, bu yıl 5 öğrencimiz, 2 yıllık zorlu bir süreci içeren AP Capstone diplomasını almaya hak kazandı.

AP Capstone Diploması almak için 2 yıl boyunca başarılması gereken aşamalar şunlardır:

  • Öğrencilerinsınıfta araştırma teknikleri, grup araştırması, makale hazırlama ve sunumu, bireysel makale hazırlama ve sunumunu içeren AP Seminar dersini başarı ile geçmeleri gerekir.
  • sınıfta bu dersin devamı olan ve yapacakları akademik araştırmanın ardında hazırlayacakları 5000 kelimelik makale ve 15 dakikalık sunumunu gerçekleştirdikleri AP Research dersini başarı ile geçmeleri gerekmektedir.
  • Bu iki derse ilave olarak kendi belirleyecekleri 4 AP dersinin sınavını 3 ve üzeri not ile tamamlardıklarında öğrenciler AP CAPSTONE DIPLOMA almaya hak kazanmaktadır.