2. sınıflarda Almanca, Fransızca ve İspanyolca dilleri ile ilgili farkındalık yaratmak ve farklı dilleri sevdirmek amacıyla belirli aralıklarla dönüşümlü olarak tanıtımlar planlanmıştır. Öğrencilerimiz bu tanıtım derslerinde yaşlarına uygun çok yönlü eğlenceli aktivitelerle dilleri ve kültürlerini tanıma fırsatı bulmaktadırlar.

2. sınıfın sonunda öğrencilerimiz 3. sınıfta ders olarak alacakları Almanca, Fransızca veya İspanyolca dillerinden birini seçerler ve 3. sınıftan itibaren seçtikleri dilde 2. yabancı dil öğrenimine başlamış olurlar. Öğrencilerimizin seçtikleri dilde istikrarlı bir gelişim göstermeleri açısından, ikinci yabancı dil eğitiminin okulumuzdaki eğitim hayatları boyunca aynı dilde devam etmesi büyük önem taşımaktadır.

Öğrencilerin gelişim özellikleri ve ilgi alanları göz önünde bulundurularak hazırlanan dil programı ile öğrencilerimizin dil öğrenme merak ve motivasyonlarını canlı tutmak ve böylece İngilizcenin yanında farklı bir dünya dilini öğrenme süreci için sağlam bir zemin hazırlamak temel amacımızdır