4. sınıfdan 12 .sınıfa kadar hazırlanan çello programımız, çelloyu tanıtmak ve sevdirmek için, zengin eğitim içeriği eşliğinde enstrümanı öğretmeyi ve öğrencilerin çelloyu hayatlarının bir parçası haline getirmelerini hedefler. Dersler doğru pozisyonda oturuş, duruş ,klavye ve arşe hakimiyeti, el bilek kuvvetlendirme egzersiz çalışmaları, ödev sorumluluğu ve evde enstrümanını tekrar etme, çalışma bilinci geliştirme, nota-ritim çalışmaları ve akıcı çalma teknikleri ile ilerlemektedir. 

Derslerimizde, akademik yeterliliğe sahip öğretmenlerimiz tarafından beden-zihin rahatlığını sağlayan pedagojik unsurlar eğitimin bir parçası haline getirilmiştir. Bireysel müzik odalarında yapılan derslerde öğrencilerin kişisel öğrenme ritimlerine paralel programlar uygulanmaktadır. Çello branşında çalışmalarınıza devam ederken, okul sonrası bireysel derslerde  LCM (London College of Music) ve sınav merkezi olduğumuz, ABRSM (The Associated Board of the Royal Schools of Music)  sınav programlarına da öğrenci hazırlamaktadır.

İngiltere merkezli Akademilerin müzik alanında uygulamakta olduğu sertifika ve diploma programı, Avrupa ve Amerika başta olmak üzere uluslararası geçerliliğe sahip bir eğitim ve sınav sistemidir. Toplu teori ve solfej dersinin ardından bireysel çello derslerine katılıp, dönem sonunda uygulanacak sınavlar sonucunda uluslararası   sertifika sahibi olabilirsiniz.