PROJE 1: “GÖLGE” KONULU FOTOĞRAF ÇEKİMİ VE FOTOĞRAFLARIN KISACA YORUMLANMASI
Bu projede sizlerden; “Kendi Kadrajımdan” konulu fotoğraf çekimi yapmanız ve çekilen fotoğrafların kısaca yorumlanmasıyla ilgili yazılı ve görsel dokümanlardan oluşacak sunum hazırlamanız istenir. Fotoğraf çekimiyle ilgili konu olarak aşağıdaki konulardan ağaç, gölge, ev, insan, portre, manzara vb. birini seçebilirsiniz.

PROJE 2: CUMHURİYET DÖNEMİ RESSAMI İBRAHİM ÇALLI VE ATATÜRK PORTRESİ ADLI ESERİNİN ARAŞTIRILMASI
Bu projede sizden, Cumhuriyet Dönemi ressamı Osman Hamdi Bey hakkında bilgi toplamanızı istenir. “Kaplumbağa Terbiyecisi” adlı eserin hangi müzede sergilendiğini ve eser ile ilgili araştırma yapmanız istenir. Bu projedeki araştırmalarınızı ve izlenimlerinizi yazılı ve görsel ppt. sunum haline getirerek teslim etmenizi ve sınıf içinde sunum yapmanız istenir.

PROJE 3: SEÇTİĞİNİZ BİR KİTABIN KAPAK TASARIMI VE RESİMLENMESİ
Kısa bir öykü yazmanız ve bu öyküyü anlatan en az 5 resim yapmanız beklenmektedir. Önce hikayenizi yazarak kurgulayıp ve daha sonra seçtiğiniz en etkili anları resimlendirmenizi istiyoruz. Ve tabi ki yanında da etkili bir kitap kapağı tasarımı yapmalısınız. Klasik bir yöntem olan çizme ve boyama ile yapabileceğiniz gibi, isterseniz dijital olarak çalışabilirsiniz.

ÖNEMLİ: Proje konularının hazırlanma yönergelerine ve değerlendirme kriterlerine konuların üzerine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

SEDA GAMZE KARAKOÇ - ESRAHAN HACISALİHOĞLU
Görsel Sanatlar Öğretmenleri

BEGÜM BIÇKICI
Görsel Sanatlar Bölüm Bşk.

MURAT AVCU
Okul Müdürü