4.SINIF 1.DÖNEM 1.ORTAK SINAV PROGRAMI

Sayın Veli,
T.C. MEB’inin 18.09.2020 tarih ve 13044945 sayılı genelgesinde “Ölçme ve Değerlendirme uygulamaları okul ortamında gerçekleştirileceği” belirtilmiştir.
Buna göre;  1.Dönem 1. Ortak Sınavlarımız 30 Kasım – 11 Aralık 2020tarihleri arasında okulda yapılacaktır.
1.Dönem 1. Ortak Sınav Programı WEB sayfamızdaki şifreli alana konulmuştur.  

4. sınıflar sınav takvimimiz sizlere bu e-posta ile gönderilmiştir. Sınav takvimimizde belirtildiği gibi sınavlarımız 1- 10 Aralık 2020 tarihleri arasında okulda yapılacaktır. Sınav olmayan günlerde online dersler, uygulanmakta olan ders programları doğrultusunda devam edecektir. Sınav olan günlerde ders yapılmayacaktır.

Tek sınav olan günlerdeki akış:

Sınav Başlangıç: 09.30
Sınav Bitiş: 10.10
Servis Hareketi: 10.20

İki sınav olan günlerdeki akış:

 • Sınav Başlangıç: 09.30
 • Sınav Bitiş: 10.10

Mola: 20 dakika (Bahçeye çıkış: 10.15, Dönüş: 10.25)

 • Sınav Başlangıç: 10.30
 • Sınav Bitiş: 11.10

Servis Hareketi: 11.20

Öğrenciler okul binasına alınmadan ateş ölçümleri yapılacaktır. Her öğrenci okula maske ile gelecek ve yanlarında yedek maske bulunduracaktır. Sınav süresi boyunca maskeler takılı olacaktır.

Sınavlar, 26 Ekim’e kadar olan konu kapsamlarından yapılacaktır. Öğrencilere Google Classroom üzerinde daha önce gönderilen sınav kapsamı aynen geçerlidir. Sınıf öğretmenleri tarafından aynı konu kapsamı hatırlatmak amacıyla tekrar yüklenecektir.

Aileleri ile gelecek olan öğrencilerimiz ise Makro tarafında bulunan giriş kapısından teslim alınacaktır.

Öğrenciler kendilerine ait kurşun kalem, silgi ve kalemtıraş vb kullanacaklardır. Sınav sırasında adaylar ve gözetmenler arasında kalem, silgi vb alışverişi yapılmayacaktır. BU NEDENLE ÖĞRENCİLERİN YANLARINDA 2 ADET SİYAH KURŞUN KALEM, SİLGİ VE KALEMTRAŞ GETİRMELERİ ZORUNLUDUR. Ayrıca öğrencilerin kendi su mataralarını da getirmeleri gerekmektedir.

 • Tüm 4. sınıf öğrencileri 8’er kişiden oluşan küçük gruplara ayrılarak toplamda 8 farklı sınıfa yerleştirilecek şekilde planlama yapılmıştır.
 • Sınav salonunda adaylar sosyal mesafe kuralına uyularak (en az 1,5 metre) yerleştirilecektir.
 • Öğrencilerimiz okula geldikten sonra hangi derslikte sınava gireceklerini, danışmada görevli olan öğretmenden öğrenecek ve sınav yerine gidecektir.
 • Belirtilen yer dışında başka bir yerde sınava girilmeyecektir.
 • İki dersten sınav olduğu günlerde arada 20 dakikalık mola yapılacaktır.
 • Molalar için her bir gruba ayrı teneffüs mekânları belirlenmiştir.
 • Mola sırasında görevli öğretmenler tarafından sınıf havalandırılacak ve öğrenciler bahçede kendi grupları için belirlenen alana rehber öğretmeni eşliğinde inecektir.
 • Mola sonrasında el yıkama ve maske değişimi yapılacaktır.

 

Sınav günlerinde öğrencilerin servis kullanacağı ya da ailesi tarafından alınacağına yönelik bilgilendirmenin en geç 27 Kasım Cuma günü, saat 17.00’ye kadar müdür yardımcısına iletilmesi gerekmektedir. 

 

Tüm öğrencilerimize başarılar diliyoruz.

Saygılarımızla.


Ansolon