Beden Eğitimi ve Spor

Anaokulu öğrencilerimiz ile Beden Eğitimi ve spor dersimizin yanında hazırlık grubu öğrencilerimiz ile haftada 1 ders çocuk yogası dersi yapılmaktadır.
Tüm öğrencilerimizin, spor dersi kazanımları ile fiziksel uygunluk gelişimleri testler yapılarak (antropometrik ve fiziksel uygunluk testleri) öğrenci takip yazılım programı ile takip edilmektedir. Tüm öğrencilerimize spor kazanımları ile ilgili bilgiler, spor takımlarına yönlendirmelerde de bu bilgilerden yararlanılmaktadır. Ayrıca, lisemizden mezun olan “Sporcu Öğrenci” ye yurt içi/dışı üniversitelere verilmek üzere “Öğrenci Spor Portfolyosu” hazırlanarak verilmektedir.
Okul/Kulüp takımlarında veya ferdi spor dallarında yarışan öğrencilerin akademik derslerden geri kalmamaları için özel yetiştirme eğitimi verilmekte, sınavlar için ayrı bir sistem uygulanmakta, öğrencinin akademik ve spor başarıları aynı anda takip edilerek, öğrenciye bu anlamda koçluk yapılmaktadır. Bu çalışmaların belirli bir model ve program içerisinde yapılması için’’ BAŞARILI ÖĞRENCİ-BAŞARILI SPORCU’’ projesi oluşturulmuştur.
Bu proje kapsamında, okulumuz yerleşkesi içerisine, uluslararası ölçülere uygun iki adet açık/kapalı tenis kortu, iki adet halı saha, yaratıcı dans salonu, bir adet kapalı spor salonu, açık basketbol sahası, kondisyon- fitnes salonu, teorik bilgilendirme sınıfı, judo salonu, jimnastik salonu, masa tenisi salonu, Okçuluk salonu ve dört adet kız/erkek soyunma odası bulunmaktadır.
Ayrıca, TED İstanbul Kolejliler Spor Kulübümüz binası yer almaktadır. Hafta sonu yapılan sportif çalışmalar, yurt içi/dışı kamplar spor kulübümüz bünyesinde yapılmaktadır. Okul/Kulüp bünyesinde 7 ayrı branşta, 21 farklı kategoride, 150 lisanslı sporcu ile sportif müsabakalara katılım sağlanmaktadır.

Ansolon