HAZIRLIK D SINIFI UZAKTAN ÖĞRETİM PROGRAMLARI

Sayın Veliler, sevgili öğrenciler,

Sizlere önceden de duyurduğumuz gibi Uzaktan Öğretim Ders Programımız 08.09.2020, Salı gününden itibaren başlayacaktır.
Ekteki dosyada velisi bulunduğunuz öğrencimizin bulunduğu sınıfa ait Haftalık Uzaktan Öğretim (Online) Ders Programını görebilirsiniz.

Bu program Uzaktan Öğretim devam ettiği süre için her hafta aynı olacak şekilde planlanmıştır. Programlarımız da değişiklik olması durumunda sizlere bilgi verilecektir.

ÖNEMLİ BİLGİLER:

 • Bu yıl ders içerikleri ve ödev takibi TEDMOOD üzerinden yapılmayacaktır. Google Classroom uygulamasına geçilmiştir.
 • Uzaktan Öğretim sürecinde öğretmenlerle birlikte öğrencilerimiz haftada 33 saat ders (BU SAYI FARKLI SEVİYELERDE DEĞİŞEBİLİR) yapacaklardır.
 • WEB sayfamızda bulunan ve sizlere e-posta ile gönderilmiş olan “2020-2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILINDA UZAKTAN VE YÜZ YÜZE EĞİTİM-ÖĞRETİM SÜRECİ İÇİN ALINAN TEDBİRLER VE UYULMASI GEREKEN KURALLAR KILAVUZUNUN” öğrenci ve veliler tarafından birlikte okunması çok önemlidir.
 • KILAVUZDA YER ALAN EK 5 FORMUNUN OKUNUP İMZALANARAK 07-11.09.2020 TARİHLERİ ARASINDA ONLİNE ORTAMDA İLGİLİ MÜDÜR YARDIMICISINA TESLİM EDİLMESİ önemle beklenmektedir.
 • 2020-21 Çalışma Takvimleri WEB sayfamızda görülebilir.
 • Bu Öğretim Yılında tüm veli – öğretmen görüşmeleri online ortamda yapılacaktır. Online veli öğretmen görüşmeleri başlama tarihi ile ilgili bilgilendirme gönderilecektir, Çalışma Takvimlerimizde görülebilir.
 • Kitap kırtasiye satışları tamamlanana kadar öğretmenlerimiz kendi oluşturacakları materyaller ve etkinlikler ile derslerini işleyecektir.

ÇOK ÖNEMLİ :

2020-21 Öğretim Yılı Açılış Törenimiz 07.09.2020, 10.00’da Okul Instagram hesabımızdan yayınlanacaktır. Ayrıntılı program bugün veli , öğrenci e-posta adreslerine gönderilmiştir. WEB sayfamızda görebilirsiniz. Tüm öğrencilerimizin ve uygun olan velilerimizin katılımını bekliyoruz.
Aynı gün 11.00’da yine bugün gönderdiğimiz mailde yer aldığı gibi , Prof. Dr. Soner Yıldırım tarafından “Online Öğretimde Öğrenci Olmak” konulu seminer aşağıdaki link üzerinden gerçekleşecektir .
SEMİNER LİNKİ: https://stream.meet.google.com/stream/6b26424f-b72e-4fb1-b4f3-6ea06ffa4984
Tüm Ortaokul ve Lise öğrencilerimizin katılımını önemle bekliyoruz.

UZAKTAN ÖĞRETİM SÜRECİ DERS PROGRAMLARI İÇİN YAPILMASI GEREKENLER:

 • Öğretmenlerimiz, öğrencilerimizin okul e-posta adreslerine 7 Eylül Pazartesi günü saat 13.00 dan sonra Uzaktan Öğretim Ders Programları davetiyelerini gönderecektir. Ders daveti işlemi öğretim yılı başında sadece bir kez yapılacaktır.
 • Öğrencilerimiz gelen ders daveti maillerini açıp, “Evet” butonuna tıklayarak, derslerini Google Takvimlerine yerleşmesini sağlayacaktır.
 • Tüm ders davetleri kabul edildiğinde, öğrencilerimizin haftalık uzaktan öğretim ders programı takvimlerinde oluşacak ve bu program uzaktan öğretim süresince uygulanacaktır.
 • Öğrencilerimizin takvimlerine yerleşen derslerinde “Meet Linkleri” bulunacaktır. Bu linkler ile canlı derslere katılım sağlanacaktır.
 • Öğrencilerimizin ders içeriklerini ve ödevlerini takip edeceği “Classroom Sınıf Davetleri” de öğrencilerimize aynı gün mail olarak gönderilecektir. Öğrencilerimizin bu mailleri açıp “Sınıfa Katıl” diyerek Classroom sınıflarına katılması gerekmektedir.
 • WEB sayfamızda bulunan ve sizlere e-posta ile gönderilmiş olan “2020-2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILINDA UZAKTAN VE YÜZ YÜZE EĞİTİM-ÖĞRETİM SÜRECİ İÇİN ALINAN TEDBİRLER VE UYULMASI GEREKEN KURALLAR KILAVUZUNDA” yer alan Uzaktan Öğretim sürecinde veli ve öğrencilerden beklentilere uyulması öğrencilerimizin başarı sağlamasında çok önemlidir.

Sağlıklı ve mutlu bir Öğretim Yılı dileğimiz, sevgi ve saygılarımızla.


Ansolon