DEĞERLENDİRME BİLGİLENDİRMESİ

Değerli Velilerimiz,
Öğrencilerimizin Türkçe ve Matematik dersleri kapsamında temel kazanım ve becerileri ne düzeyde kazandıklarını tespit etmek ve çalışmalarımızı bu doğrultuda tasarlayabilmek için her seviyede online değerlendirmeler yapmayı planladık.
Bu çalışmalar Türkçe dersinde okuduğunu anlama, yazılı anlatım; Matematik dersinde doğal sayılar, toplama işlemi, çıkarma işlemi ve problem çözme kapsamında yapılacaktır. Sonra yapılacak değerlendirmelerin kapsamı öğretim sürecine paralel olarak genişleyecektir.
İlk uygulama 18 Aralık 2020 tarihinde online değerlendirme sistemiyle gerçekleştirilecektir. Öğrencilerimizin bu sistemi deneyimlemeleri amacıyla online derslerde 2-3 soruluk deneme uygulaması yapılacaktır. Bu uygulamanın tarihi ve nasıl yapılacağı konusunda öğrencilerimize ve sizlere bilgi verilecektir.
Değerlendirmeler sonucunda öğrencilerimize hiçbir şekilde not verilmeyecek, öğrencilerin temel kazanım ve beceri düzeyleri tespit edilecek ve sizlere e-posta yoluyla gönderilecektir. Sınıf öğretmeni ihtiyacı olan öğrencilere takviye çalışmaları planlayacaktır.

SİZDEN BEKLENTİLERİMİZ:ÖNEMLİ

  • Öğrencimizin online uygulamaya zamanında ve mutlaka katılımını sağlayınız.
  • Uygulama sırasında öğrencimize herhangi bir müdahalede bulunmayınız, soruyu okumasına, anlamasına veya cevaplamasına yardımcı olmayınız. Bu tür bir müdahale öğrencimizin özgüvenini zedeleyebilir. Ayrıca öğretmeninin öğrencimizin yapabildikleri hakkında yanlış bilgi sahibi olmasına ve gelişimi için gereken desteği verememesine neden olur.
  • Uygulamanın sonunda öğrencinin cevap kağıdınının fotoğrafını çekmesine ve Google Classroom’a yüklemesine yardımcı olunuz. Fotoğrafı çekerken görüntünün net, okunaklı olduğundan ve görüntüde tüm yanıtların yeraldığından emin olunuz.
  • Değerlendirme sonrasında öğrencimize olumsuz bir yorum yapmayınız. Bu süreçte öğrencinin motivasyonu ve özgüveni çok önemlidir.

Sağlıklı günlerde görüşmek dileklerimizle,


Ansolon