11. SINIF GÖRSEL SANATLAR DERSİ PROJE KONULARI

 

  1. Bu projede sizlerden; Graffity sanatı hakkında bilgi edinmenizi, Banksy hakkında araştırma yapmanızı istiyoruz. Banksy çalışmaları neden bu kadar ses getirmiştir? En çarpıcı çalışmaları hangileridir? Banksy çalışmalarında hangi mesajları alıyoruz? Bu araştırma esnasında ziyaret ettiğiniz kaynakları sunumunuzda mutlaka yer vermelisiniz. İzlenimlerinizi yazılı, görsel ve ppt. halinde teslim ediniz ve sunum yapınız.
  2. Bu projede sizden; Stop motion sanatı ile ilgili bilgi toplamanızı ve en az 5 dakikadan oluşan bir stop motion videosu hazırlamanızı istiyoruz. Çalışma adımlarınızı, süreci, karşılaştığınız sorunları ve bulduğunuz çözümleri yazılı ve görsel olarak teslim ediniz.
  3. Bu projede sizden sanatçı portfolionuzu hazırlamanızı istiyoruz. Behance hesabı üzerinden oluşturduğunuz profile çalışmalarınızın fotoğraflarını çekip yüklemenizi, bu çalışmalar hakkında bilgiler eklemenizi, en az 10 adet çalışmanızı yüklediğiniz hesabınızı sunmanızı bekliyoruz.
    Portfolionuzu yükleyeceğiniz web sitesi: https://www.behance.net/

  4. Bu projede sizden; Mona Lisa tablosundan esinlenerek yeni sanat işleri üretmiş sanatçıları araştırmanızı istiyoruz. Bu araştırma esnasında karşılaştığınız eserlerin künyelerini de içeren (hangi tarihte kim tarafından yapılmış, şu an hangi galeri/müzede sergileniyor) ziyaret ettiğiniz kaynakları sunumunuzda mutlaka yer vermelisiniz. İzlenimlerinizi yazılı, görsel ve ppt. halinde teslim ediniz ve sunum yapınız.

ÖNEMLİ : Proje konularının hazırlanma yönergelerine ve  değerlendirme kriterlerine  konuların üzerine tıklayarak ulaşabilirsiniz

 

Nilüfer Kına - Gamze Seda Karakoç - Şükriye Alpdoğan/Ders Öğretmeni    Filiz LEVENT/Bölüm Başkanı

Füsun ERSOY
Okul Müdürü

 


Ansolon