Yabancı Diller Bölümü Başkanı

Ayşin Alp
Yabancı Diller Bölümü Başkanı


aysin.alp@tedistanbul.k12.tr

Dahili telefon: 630

Ankara doğumludur. TED Ankara Koleji ve Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun olmuş, dört yıl aynı üniversitenin İngilizce Hazırlık Bölümünde okutman olarak görev yapmıştır. Daha sonra İstanbul'a yerleşerek on beş yıl boyunca çeşitli özel okullarda Yabancı Diller Bölüm Başkanı olarak çalışan Alp, 2000 – 2001 eğitim-öğretim  yılından beri okulumuzda İngilizce Öğretmeni olarak görev alıp, 2009 - 2010 eğitim-öğretim yılından itibaren okulumuzda Yabancı Diller Bölüm Başkanı ve Akademik Kurul Üyesi olarak görev yapmaktadır.

 


ingilizce Zümresi Başkanları

Burcu Yünek
Ortaokul İngilizce Zümresi Başkanı
İngilizce Öğretmeni


Dahili telefon: 626

Ankara doğumludur. İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümünden mezun olmuştur; aynı üniversitede pedagojik formasyon eğitimini ,Yeditepe Üniversitesi ‘nde Eğitim Yönetimi ve Denetimi yüksek lisans programını tamamlamıştır. Daha önce yedi yıl üniversitede okutmanlık yapmış olan öğretmenimiz, 2007 – 2008 eğitim-öğretim yılından beri okulumuzda İngilizce öğretmenliği yapmaktadır.  2009-2010 eğitim-öğretim yılı itibariyle ilköğretim okulumuzda 1-8 İngilizce Zümresi Başkanı olarak çalışan Yünek, 2012-2013 eğitim ve öğretim yılından bu yana, Ortaokul 5-8 İngilizce Zümresi başkanı olarak görev yapmaktadır.

İngilizce Öğretmenleri

Aisha Ertuğrul
İngilizce Öğretmeni


New York'da doğan Ertuğrul,1983'te FIT State University of New York 'u tamamlamıştır. Cambridge'den İngilizce öğretmenliği takdir sertifikası alan
öğretmenimiz ayrıca 2010 Haziran ayında Sabancı Üniversitesi Yabancı Diller
Bölümünün düzenlediği Öğretmen Eğitmenliği  programına katılarak sertifika almaya da hak kazanmıştır. Ertuğrul, 2001-2002 eğitim ve öğretim yılından beri kurumumuzda İngilizce öğretmeni olarak görev yapmaktadır. 

Nedim Özer
İngilizce Öğretmeni

Tekirdağ doğumludur. İzmir 9 Eylül Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümünden mezun olmuştur. Özel öğretim kurumlarında üç yıl çalışmıştır. Özer, 2003 - 2004 eğitim-öğretim yılından beri kurumumuzda İngilizce öğretmeni olarak görev yapmaktadır.

Seda Kaba Taman
İngilizce Öğretmeni

Hollanda doğumludur. Rotterdam H.R&O Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümünden mezun olmuştur. İlköğretim, lise ve üniversite eğitimini Hollanda’da tamamlayan Taman 1998 yılından beri özel okullarda İngilizce Öğretmenliği yapmaktadır.Taman, 2008 – 2009 eğitim-öğretim yılından itibaren kurumumuzda İngilizce öğretmeni olarak görev yapmaktadır.


Müzeyyen Yazıcıoğlu
İngilizce Öğretmeni

İstanbul doğumludur. İstanbul Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümünden mezun olmuştur. 13 yıldır İngilizce Öğretmenliği yapan Yazıcıoğlu, 2002 - 2003 eğitim-öğretim yılından beri  kurumumuzda görev yapmaktadır.


-

Elizabeth Gore
İngilizce Öğretmeni

ABD doğumludur. Fort Lewis Yüksekokulu İngilizce Öğretmenliği Bölümünden mezun olmuştur. Gore, 2012-2013 eğitim-öğretim yılı itibariyle TED İstanbul Kolejinde İngilizce Öğretmeni olarak görev yapmaktadır.

Sarah Louise Hills
İngilizce Öğretmeni

İngiltere’de doğup, Kanada’da büyümüştür. Dalhousie Üniversitesi İngiliz Dili Bölümünden mezun olan Hills, 1983 yılında Mount Saint Vincent Üniversitesinden İngilizce öğretmenliği sertifikası almıştır. Ülkemizde çeşitli okullarda çalışmıştır. Hills, 2009-2010 eğitim-öğretim yılından itibaren kurumumuzda İngilizce öğretmeni olarak görev yapmaktadır.


Yıldız Sağmanlı
İngilizce Öğretmeni

İstanbul doğumludur. Tarsus Amerikan Koleji sonrası, Ortadoğu Teknik Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümünden mezun olmuştur. Yıldız Teknik Üniversitesinde İşletme Yüksek Lisansını tamamlamıştır. Onbeş yıldır özel eğitim kurumlarında İngilizce öğretmenliği yapmış olan Sağmanlı, 2009–2010 eğitim-öğretim yılından beri  kurumumuzda İngilizce öğretmeni olarak görev yapmaktadır.


Nesrin Karabulut
İngilizce Öğretmeni

Uşak doğumludur. 2004 ÖSS-YDS sınavında Türkiye 18.si olarak girmeye hak kazandığı Boğaziçi Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümden mezun olmuştur. Karabulut, 2009-2010 eğitim-öğretim yılından itibaren kurumumuzda İngilizce öğretmeni olarak görev yapmaktadır.


Nur Gonca Kaya
İngilizce Öğretmeni

İstanbul doğumludur. Marmara Üniversitesi İngilizce öğretmenliği bölümünden mezun olmuştur. Kaya, 2010-2011 eğitim-öğretim yılı itibariyle TED İstanbul Kolejinde İngilizce öğretmeni olarak görev yapmaktadır.

Olga Piasecka
İngilizce Öğretmeni

Kanada doğumludur. Kanada, Polonya ve Ekvator’da İngiliz Edebiyatı, İspanyolca ve Görsel Sanatlar eğitimi almıştır. Daha önce Ankara Bilkent Üniversitesi Hazırlık Okulunda İngilizce okutmanı olarak görev yapmıştır. Piasecka, kurumumuzda İngilizce öğretmeni olarak görev yapmaktadır.

-

Ryan MacLellan
İngilizce Öğretmeni

Kanada doğumludur. Kanada St.Thomas Üniversitesi(STU) mezunudur. 2011 yılında Uluslararası İngilizce öğretmenliği TESOL sertifikası almıştır. Türkiye’de çeşitli okullarda İngilizce öğretmenliği yapmış olan MacLellan 2012-2013 eğitim öğretim yılından bu yana TED İstanbul Kolejinde İngilizce öğretmeni olarak görev yapmaktadır.

-

Denise Lanning
İngilizce Öğretmeni

ABD doğumludur. Orlando Üniversitesinden mezun olmuştur. Türkiye’de 1999 yılından beri çeşitli okullarda İngilizce öğretmeni olarak çalışan Lanning, 2013-2014 öğretim yılından bu yana TED İstanbul Kolejinde İngilizce öğretmeni olarak görev yapmaktadır.

-

Zeynep Hale Avcı
İngilizce Öğretmeni

İstanbul doğumludur. Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi, İngilizce Öğretmenliği Bölümünden mezun olmuştur. Avcı, 2013-2014 eğitim-öğretim yılından bu yana TED İstanbul Kolejinde İngilizce öğretmeni olarak görev yapmaktadır.

-

Melissa Bakırman
İngilizce Öğretmeni

ABD doğumludur. Colorado State Üniversitesinden mezun olmuştur. MYP ve GLAD Uluslararası Bakalorya sertifikası almıştır. Bakırman, 2013-2014 eğitim-öğretim yılından bu yana TED İstanbul Kolejinde İngilizce öğretmeni olarak görev yapmaktadır.


Fransızca Zümresi Başkanı

Pam Seyitoğlu

Nesrin Akyöndem
Fransızca Zümresi Başkanı
Fransızca Öğretmeni
nesrin.akyondem@tedistanbul.k12.tr
Dahili telefon:
404-605

İzmir doğumludur.  İzmir Buca Eğitim Enstitüsü Fransızca Öğretmenliği Bölümü’nden  mezun olup, lisansını Anadolu Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Milli Eğitim Bakanlığı Fransızca Formatör öğretmenidir. Fransız  ve Türk Hükümetleri  işbirliğiyle  kurulan  pilot  okulda,  Fransa’da ve ülkemizde  çeşitli projelerde  görev almıştır.  Kurumumuzda  2002 yılından itibaren Fransızca Öğretmeni  ve Zümre Başkanı olarak çalışmıştır. Halen Fransızca Zümre Başkanı olarak görev yapmaktadır.


Fransızca Öğretmenleri

Merve Gürsoy Erduran
Fransızca Öğretmeni


İstanbul doğumludur. Marmara Üniversitesi Fransızca Öğretmenliği Bölümünden mezun olup, öğreniminin son iki yılında aynı üniversitenin İngilizce Öğretmenliği Bölümünü de tamamlamıştır. New York Columbia Üniversitesi Teachers College’da yabancı dil öğretimi üzerine kısa süreli bir eğitim alan Erduran, 2010-2011 eğitim-öğretim yılı süresince PYP Akreditasyon Eğitimi almıştır. Aynı sene üstün zekalı çocukların eğitimi üzerine pek çok seminer ve eğitime katılmış, Grundvig Öğrenme Ortaklıkları isimli çok sayıda partner ülkenin de dahil olduğu projenin yürütülmesinde görev almıştır. Erduran, 2013-2014 eğitim-öğretim yılından itibaren okulumuzda Fransızca Öğretmeni olarak görev yapmaktadır.

 


Almanca Zümresi Başkanı

Müge Günay Haynes
Almanca Zümresi Başkanı
Almanca Öğretmeni

muge.haynes@tedistanbul.k12.tr
Dahili telefon: 359

Almanya doğumludur. Lise eğitimini Almanya'da tamamladıktan sonra Marmara Üniversitesi Almanca Öğretmenliği Bölümünden  mezun olmuştur. Haynes, 2001 yılında ilköğretim okulumuzda Almanca öğretmeni , 2005 yılından itibaren de  Almanca Zümresi Başkanı olarak görev yapmaktadır.


Almanca Öğretmenleri

Pam Seyitoğlu

Zeyneb Yıldız
Almanca Öğretmeni

Almanya doğumludur. Eğitim hayatının ilk 6 yılını Almanya'da tamamladıktan sonra Cağaloğlu Anadolu Lisesine devam etmiş ve İstanbul Üniversitesi Almanca Öğretmenliği Bölümünden mezun olmuştur. Yıldız, 2003-2004 Eğitim ve öğretim yılından bu yana, ilköğretim okulumuzda Almanca öğretmeni olarak görev yapmaktadır.

İspanyolca Öğretmeni

İrem Kale
İspanyolca Öğretmeni

1988 İstanbul doğumludur. İstanbul Üniversitesi İspanyol Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olmuştur. İspanyol Eğitim Bakanlığı ve Santiagio de Compostela Üniversitesinden “Curso de Didactica de Espanol como lengua extranjera” sertifikası ve bursu almıştır. Daha önce İstanbul Aydın Üniversitesi ile İstanbul Üniversitesi Hasan Ali Yücel Fakültesi’nde İspanyolca öğretmeni olarak çalışmış olan Kale, 2012-2013 eğitim ve öğretim yılından itibaren okulumuzda İspanyolca öğretmeni olarak görev yapacaktır.


Elif Başöz
İspanyolca Öğretmeni

İstanbul doğumludur. İstanbul Üniversitesi İspanyol Dili ve Edebiyatı Fakültesi, Filoloji Bölümünden mezun olmuştur. İspanya Eğitim Bakanlığı ve Granada Üniversitesinden “İspanyol dili ve kültürü” sertifikası ve bursu almıştır. Yeditepe Üniversitesi’nde “Eğitim yönetimi ve denetimi” dalında yüksek lisans yapmaktadır. Başöz,çeşitli özel eğitim ve öğretim kurumlarında görev yaptıktan sonra  2013-2014 eğitim-öğretim yılından bu yana TED İstanbul Kolejinde İspanyolca Öğretmeni olarak görev yapmaktadır


 

 

.: Yukarı Çık :.

 

 

En iyi görüntü için özellikler: Microsoft Internet Expolorer 6.0 ve üzeri - çözünürlük 800x600 pixel
TED İstanbul Koleji 2009 ©