Eğitim

FÜTÜRİST, EKONOMİST UFUK TARHAN 9. TED İSTANBUL ULUSAL FORUMU'NA KONUŞMACI OLARAK GELİYOR!

12.1.2018


9. TED İstanbul Ulusal Forumu, 12 Ocak’ta tanışma etkinlikleri ve oyunları ile başlayacak. Konferansın açılış yemeği oryantasyon çalışmalarından sonra gerçekleştirilecek ve sonraki günler katılımcılar taslakları üzerinde çalışmaya başlayacaklar.

19 okulun katılım sağladığı organizasyonumuzun açılış seremonisi 13 Ocak Cumartesi günü başlayacak ve açılış konuşması için Fütürist, Ekonomist Ufuk Tarhan konuğumuz olacak. Açılış seremonisini takip eden komite çalışmaları 14 Ocak Pazar akşamına kadar devam edecek.

Delegelerin komite çalışmalarında, komite başkanlarının onlara yol göstermesiyle hazırlayacakları taslaklar tartışılmak ve oylanmak üzere 15 Ocak Pazartesi günü Genel Kurul’a taşınacak. Kapanış seremonisi ve ardından kapanış yemeği ile 9.TİUF, katılımcılarına veda edecek.

Açılış Konuşmacımız Fütürist, Ekonomist Ufuk Tarhan Kimdir?
Fütürist, Ekonomist Ufuk Tarhan, ODTÜ Ekonomi Mezunudur. 1982-2005 arasında çoğunluğu teknoloji olmak üzere çeşitli sektörlerde üst düzey yöneticilik yapmıştır. 2006 da M-GEN Gelecek Planlama Merkezi’ni, 2011’de M-GEN Dijital Ajansı kurmuştur. 2002 Yılı-Dünya Gazetesi-Bilişim Sektörünün En Başarılı İş Kadını Ödülünün sahibi olan Tarhan; 2009-2012 yıllarında Fütüristler Derneği Başkanlığı yapmıştır. 1 Mart Gelecek Günü’nün yaratıcısı ve küratörüdür.  Halen Türkiye’nin ilk ve tek fütürist kadın konuşmacısıdır. Gelecekçi, sürdürülebilir iş modelleri, dijital iş stratejileri tasarlar ve uygular, İş Avatarlığı yapar. Blogger, Harvard Business Review Turkiye, Platin Dergisi, Hürriyet Eğitim, Yenibiris.com, Martı Dijital Dergisi yazarıdır. Dünyanın en iyi 100 Kadın Fütüristi listesinde (tek Türk olarak) yer alan Tarhan, 30 “Social Influencer” ve  Twitter’da mutlaka takip edilmesi gereken 25 Türk arasında gösterilmektedir. ODTÜ'de ve çeşitli Üniversitelerde Future Studies dersleri verir. Halen Bahçeşehir Üniversitesi’nde “İnovasyon ve Girişimcilik” master’ı yapmaktadır.  World Future Society, Association of Professional Futurists, Kagider Yönetim Kurulu Üyesi, The Futurist Türkiye Dergisinin yayın haklarını Türkiye’ye getiren kişidir. Lise çağındaki gençlere gelecek planlamasını anlatan “Düşlediğin Gelecek” ve herkes için geleceğin başarılı insan modelini anlatan, En Başarılı İnovatif İş Kitabı Ödülü Kazanan (2017) “T-İnsan” kitaplarının yazarıdır.
http://www.ufuktarhan.com