2017-2018 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI BAŞLADI
5.9.2017

Yeni öğretim yılımız 5 Eylül 2017 Salı günü başladı. Bahçede yapılan Bayrak Töreninde Atatürk büstüne çelenk bırakıldı ve saygı duruşu yapıldı. İstiklal Marşımızı söyledikten sonra ortaokul öğrencilerimiz, öğrenci-öğretmen tanışma programı için sınıflarına çıkarken, lise öğrencilerimiz açılış töreni için Konferans Salonuna geçti. Daha Sonra lise öğrencilerimiz tanışma programı için sınıflarına geçerken ortaokul öğrencilerimiz için Konferans Salonunda açılış törenini gerçekleştirdik. Her iki törende de okul Müdürümüz Sayın Füsun Ersoy önemli bilgileri öğrencilerimizle paylaştı.  Kendisinin konuşmasından aşağıda da alıntı yaptığımız ilk gün programı bahçede yenilen piknik yemeği ile son buldu. Tüm öğrenci ve öğretmenlerimize sağlıklı, başarılı bir eğitim öğretim yılı diliyoruz.

“…Kapanırken uzun olacağını beklediğimiz yaz bitti. Umarım hepiniz iyi bir tatil geçirmişsinizdir. Hepinize sağlıklı, mutlu ve başarılı bir öğretim yılı diliyorum.

Bu öğretim yılına da yeni bir ruh ve enerjiyle başlıyoruz. Ve inanıyorum ki bu yıl da geçtiğimiz yıllar gibi hepimiz için farklı ve değişik bir yıl olacak

Hepimiz biliyoruz ki burada bulunan herkes için TED‘in ve TED İSTANBUL’un bir bireyi olmak bir şans ve biliyoruz ki bu büyük ailenin bir bireyi olmak büyük bir ayrıcalık. Ancak unutmamalıyız ki sahip olduğumuz tüm bu ayrıcalıklar bizlere bazı sorumluluklar yüklüyor. Ve yine unutmamalıyız ki eğitimde yüksek bir standarda sahip olan TED ve TED İSTANBUL adına layık olmak da bir diğer önemli sorumluluğumuz.”