İLKOKUL KOMPOST EĞİTİMİ
3.3.2017

İlkokul ECO-TED ve Bahçecilik ve Bilimsel Projeler kulübü öğrencileri Yeşil Okul Projesi kapsamında faaliyetlerine hızla devam ediyor.

Yeşil Okul Projesi, Beykoz İlçesi’ne bağlı okullarda çevre bilinci, çevre yönetimi, atık yönetimi eğitimlerinin öğrencilerle uygulamalı olarak gerçekleştirilmesini sağlayan sürdürülebilir bir projedir. Uzun yıllardır sürdürülebilir yaşam, çevre bilinci, kaynağında ayırma ve geri dönüşüm konularında çalışmalar yapan TED İstanbul Koleji de,  bu yıl geçen yıllarda da olduğu gibi Beykoz Belediyesi tarafından düzenlenen Yeşil Okul Projesi ile çalışmalarını birleştirdi. Çeşitli eğitimler ve uygulamalar tamamlandığında, okulda yaptığımız etkinlikler yetkililerce incelenecek ve çalışmalar tamamlandığında okulumuz sahip olduğu “Yeşil Okul” unvanını korumaya devam edecek.
Çalışmalardan biri bu hafta Beykoz Belediyesi’nde görevli Çevre Mühendisi Sena Şahin ile gerçekleştirildi. Eğitimde, kompost nedir, nasıl hazırlanır, nerelerde kullanılır konusunda bilgiler edinip uygulamalarda yapıldı.

Fen Bilimleri Bölüm Başkanı Nurten Mersinlioğlu’nun da katıldığı eğitimde öğrenciler hem eğitici hem de eğlenceli vakit geçirdiler.